Паркент шаҳридан “Машинасозлар” метро бекатига экспресс автобус қатнови йўлга қўйилди
Тошкент вилоятидан пойтахтга 9 та йўналишда экспресс автобус қатновини ташкил этиш бўйича белгиланган режа доирасида Паркент шаҳридан йўловчиларни тўғридан-тўғри метро бекатига етказиб қўювчи экспресс автобус йўналиши ташкил этилди.
Мазкур экспресс автобус Паркент автошоҳбекатидан Янги Ўзбекистон боғи орқали "Машинасозлар" метро бекатига қадар ҳаракатланади.
Йўналишда қатновларни ташкил этиш мақсадида “Паркент АТС” МЧЖ томонидан 5 та янги ISUZU NP 26 автобуслари сотиб олинди. Йўналишга жами 8 дона автобус бириктирилган.
Қатновлар тонгги соат 5:50 дан бошланади. Автобуслар 15 дақиқалик оралиқ интервал билан ҳаракатланади. Қатнов давомида экспресс автобус фақатгина Янгибозор автошоҳбекатида тўхтаб ўтади.

Запущено экспресс-автобусное сообщение от Паркента до станции метро "Машиносозлар"
В рамках установленного плана по организации экспресс-автобусного сообщения по 9 направлениям из Ташкентской области в столицу запущен экспресс-автобусный маршрут, осуществляющий прямую перевозку пассажиров из города Паркент до станции метро.
Настоящий экспресс автобус будет курсировать от автостанции Паркент через Парк Янги Узбекистон до станции метро "Машиносозлар".
Для организации движения на данном маршруте ООО "Паркент АТС" приобретено 5 новых автобусов ISUZU NP 26. За маршрутом закреплено всего 8 автобусов.
Начало движения автобусов предусмотрено на 5:50 утра. Промежуточный интервал автобусов составляет 15 минут. На протяжении всего маршрута экспресс автобус останавливается только на автостанции Янгибазар.
На маршруте, расстояние которого составляет 35 км, стоимость проезда установлена в размере 6 000 сумов.