“Транстелесофт” компанияси вакиллари "БОРТ" хавфсизлик тизими бўйича тақдимот ўтказди
Тошкент давлат транспорт университети раҳбарияти, “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ ва Россиянинг “Транстелесофт” компанияси билан ҳамкорликда учрашув бўлиб ўтди.
“Транстелесофт” компанияси бош директори Евгений Белоусов янги авлод локомотив борт хавфсизлик “БОРТ” тизими бўйича тақдимот ўтказди.
Унда замонавий ресурсларни тежайдиган технологиялар ва тортиш вагонлари учун техник ҳолатни диагностика қилиш ва таъмирлаш ускуналари, локомотивларнинг электр кабеллари қизиб кетиши оқибатида ишдан чиқиш шароитларини олдиндан аниқлаш технологиялари ва илғор ўт ўчириш ускуналари кўриб чиқилди.
Ушбу локомотив “БОРТ” хавфсизлик тизими автоматик локомотив сигнализация қурилмалари билан жиҳозланган темир йўл участкаларида, шунингдек, участкаларда ҳаракатланувчи барча турдаги таркибнинг ҳаракат хавфсизлигини тaъминлаш учун мўлжалланган.
Учрашув давомида “Транстелесофт” компанияси ва Университет ўртасида ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш, замонавий “БОРТ” тизимини “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ ва ўзининг темир йўлларига эга бўлган юридик шахсларнинг локомотивларига ўрнатиш бўйича дастлабки келишувга эришилди.

Представители компании "Транстелесофт" провели презентацию системы безопасности" БОРТ
Состоялась совместная встреча с руководством Ташкентского государственного транспортного университета, АО “Узбекистон темир йуллари” и российской компанией “Транстелесофт”.
Генеральный директор компании "Транстелесофт“ Евгений Белоусов провел презентацию бортовой системы безопасности локомотивов нового поколения” БОРТ".
В ней рассмотрены современные ресурсосберегающие технологии и оборудование для диагностики технического состояния и ремонта тяговых вагонов, технологии предварительного определения условий выхода из строя локомотивов из-за перегрева электрических кабелей, усовершенствованная пожарная техника.
Данная локомотивная охранная система "БОРТ" предназначена для обеспечения безопасности движения всех видов подвижного состава на железнодорожных путях, оборудованных автоматическими устройствами локомотивной сигнализации, а также на перегонах.
В ходе встречи была достигнута предварительная договоренность о развитии сотрудничества между компанией” Транстелесофт “и Университетом по установке современной бортовой системы на локомотивах АО ”Узбекистон темир йуллари“ и юридических лиц, владеющих собственными железными дорогами.