Қатнов тикланган йўналишлардаги поездлар ҳаракат жадвали!
Республика махсус комиссиясининг қарори билан, пандемия шароитида фуқароларга қулайликлар яратиб бериш мақсадида Республикада эпидемиологик вазиятдан келиб чиқиб, "сариқ" ва "яшил" тоифаларга ажратилган ҳудудлар ўртасида санитария-гигиена қоидаларига қатъий риоя этган ҳолда айрим йўналишларда поездлар ҳаракатини қайта тиклашга рухсат берилди.
"Ўзтемирйўлйўловчи" АЖ томонидан ҳозиргача жами 12 та йўналишда 20 та йўловчи поезди қатнови қайта тикланди.  Жамият томонидан йўловчиларга янада қулайлик яратиш ҳамда ортиқча оворагарчиликлар туғдирмаслик мақсадида,  қайта тикланган йўналишларда поездлар тўхтайдиган вокзаллар рўйхати ва ҳаракат жадвали шакллантирилди.
Йўловчилар ушбу ҳаракат жадвали бўйича темир йўл транспорти хизматидан фойдаланишлари,  чипталарни темир йўл кассаларидан ташқари электрон тарзда ҳам харид қилишлари мумкин.

Возобновлены движения 20 пассажирских поездов по 12 направлениям
Исходя из эпидемиологической ситуации в республике с целью создания необходимых удобств гражданам в условиях пандемии, решением республиканской специальной Комиссии разрешено возобновление движения поездов по некоторым направлениям между “жёлтой” и “зелёной” категориями карантина в строгом соблюдении санитарно-гигиенических требований.
На сегодняшний день, акционерным обществом "Узтемирйулйуловчи" всего возобновлены движения 20 пассажирских поездов по 12 направлениям.  В целях дальнейшего создания необходимых удобств пассажирам, а также устранения чрезмерных хлопот в данных сообщениях формированы расписания движения поездов и перечень остановочных вокзалов.
Пассажиры могут  пользоваться услугами железнодорожного транспорта по этим графикам движения, а также,  по мимо железнодорожных касс приобрести билеты в электронном виде.