Қирғиз Республикасига гуманитар ёрдамнинг учинчи партияси етказилди
Қўшни давлатда мобил шифохона барпо этиш учун Ўзбекистондан Қирғиз Республикасига «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамияти кўмагида ихтисослаштирилган шифохона контейнерларининг иккинчи партияси етказиб берилди.
200 ўринга мўлжалланган 40 та шифохона контейнерлар ортилган поезд «Бишкек-1» темир йўл станциясига етиб келди. «Ўзбекистон темир йўллари» АЖ бошқарув раиси в.б. Хасилов Х.Н. бошчилигидаги Ўзбекистон делегациясини Қирғиз Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги вакили Шадихонов К.Т.  ва "Қирғиз темир жоли" давлат корхонаси бош директори Дашков В.А. кутиб олишди.
Учрашув давомида «Ўзбекистон темир йўллари» АЖ бошқаруви раиси в.б. Хасилов Х.Н. ҳамда «Қирғиз темир жоли» давлат корхонаси бош директори Дашков В.А. ўзаро ҳамкорлик ва икки давлат темир йўлларини ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ташаббуси билан биродар қирғиз халқини қўллаб-қувватлаш акция тадбири доирасида бундан аввал Қирғиз Республикасига 3000 тонна буғдой ва ихтисослаштирилган шифохоналарнинг битта партиясидан иборат гуманитар юк юборилган эди.

Третья партия гуманитарной помощи доставлена в Кыргызстан
Из Узбекистана в Кыргызстан, при содействии акционерного общества «Узбекистон темир йуллари» была доставлена вторая партия специализированных больничных контейнеров для создания мобильной больницы в соседнем государстве.
Состав гружёный 40 больничными контейнерами, рассчитанных на 200 койко-мест прибыл на железнодорожную станцию «Бишкек-1». Делегацию из Узбекистана во главе с председателем железнодорожной администрации Узбекистана – АО «Узбекистон темир йуллари» Х.Н.Хасиловым встречали представитель Министерства здравоохранения Кыргызской Республики К.Т.Шадыханов и руководство ГП «НК «Кыргыз темир жолу» во главе с генеральным директором В.А.Дашковым.
В рамках встречи и.о. председателя правления АО «Узбекистон темир йуллари» Х.Н.Хасилов и Генеральный директор ГП «НК «Кыргыз темир жолу» В.А.Дашков обсудили двустороннее сотрудничество и перспективные возможности развития железных дорог Кыргызстана и Узбекистана.
Ранее мы уже сообщали, что Узбекистан по инициативе Президента Республики Узбекистан в рамках акции по поддержке братского кыргызского народа отправил гуманитарный груз в составе 3000 тонн пшеницы и одну партию специализированных больничных контейнеров в Кыргызскую Республику.