Қорақалпоғистон Республикаси Транспорт вазири тайинланди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг раиси Аманбай Ўринбоев республика ҳудудида транспорт хизматини кўрсатиш борасидаги ишларни такомиллаштириш ҳамда йўл қўйилган хатоларга бағишланган йиғилиш ўтказди. Бу ҳақда Жўқорғи Кенгес матбуот хизмати маълум қилди.
Йиғилишда Омаров Маманбий Аллабергенович Қорақалпоғистон Республикаси Транспорт вазири этиб тайинланди.
Таъкидлаш ўринли, Маманбий Омаров шу кунга қадар Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Ҳалқаро алоқалар, логистика ва экспортни ривожлантириш департаменти бошлиғи лавозимида фаолият юритган.
Мажлисда янгидан тайинланган вазир вазирлик жамоасига таништирилиб, соҳада йўл қўйилган камчиликларни бартараф қилишда  ишонч билдирилди.
Бундан ташқари, транспорт хизмати кўрсатиш бўйича ишлар самарали такомиллаштирилмаганлиги ва бошқа бир қатор камчиликларга йўл қўйгани сабабли Қорақалпоғистон транспорт вазирининг ўринбосари ва вазирлик ҳуқуқшуноси лавозимидан озод этилди.

Назначен министр транспорта Республики Каракалпакстан
Председатель Жокаргы Кенеса Каракалпакстана Аманбай Орынбаев провел совещание, посвященное совершенствованию работы по оказанию транспортных услуг на территории республики, а также допущенным недостаткам, сообщает пресс-служба Жокаргы Кенеса.
На совещании Омаров Маманбий Аллабергенович назначен министром транспорта Республики Каракалпакстан.
До настоящего времени М.Омаров работал в должности начальника департамента развития международных связей, логистики и экспорта Министерства транспорта Республики Узбекистан.
Кроме того, за не эффективное проведение работы по совершенствованию оказания транспортных услуг и допущение ряда других недостатков уволены заместитель министра транспорта Каракалпакстана и юрист министерства.