Россия Федерацияси Оренбург вилоятида йўловчи автобуси билан содир бўлган ЙТҲ юзасидан маълумот
22 февраль куни Россия Федерацияси Оренбург вилояти Оренбург – Қозон трассасида йўловчи автобуси ЙТҲга учради.
Автобус ҳайдовчиси ҳаракат вақтида бошқарувни йўқотиши натижасида ариққа ағдарилиб кетади. Автобус салонида 29 нафар йўловчи бўлган, улардан 4 нафари болалардир. Йўл транспорт ҳодисаси оқибатида ҳалок бўлганлар йўқ.
Ушбу автобус Қозоғистон Республикасида рўйхатга олинган бўлиб, буюртма асосида “Кострома – Чимкент” йўналиши бўйича йўловчиларни олиб кетаётган бўлган. Автобус йўловчилари орасида Ўзбекистон фуқаролари бўлмаган.
Россия ФВВ Оренбург вилоят бошқармаси томонидан автобус йўловчилари дастлаб маҳаллий маданият уйига жойлаштирилган.
Йўловчилар тез ёрдам ходимлари томонидан тиббий кўрикдан ўтказилган. Шундан сўнг, йўловчилар бошқа автобусда ҳаракатланишни давом эттиришган.

Информация о ДТП с пассажирским автобусом в Оренбургской области Российской Федерации
22 февраля на трассе Оренбург – Казань Оренбургской области Российской Федерации пассажирский автобус попал в ДТП.
Водитель автобуса не справился с управлением и съехал в кювет. В салоне автобуса находились 29 пассажиров, из них 4 детей. Погибших в результате дорожно-транспортного происшествия не имеется.
Данный автобус, зарегистрированный в Республике Казахстан, осуществлял перевозку пассажиров по маршруту «Кострома – Шимкент». Среди пассажиров автобуса не было граждан Узбекистана.
Управлением МЧС России по Оренбургской области пассажиры автобуса были размещены в местном Доме культуры.
Сотрудниками скорой помощи проведен медицинский осмотр пассажиров. После осмотра пассажиры продолжили свой путь на другом автобусе.