Россиядан 918 нафар ҳамюртимиз йўловчи поездида Ўзбекистонга олиб келинди
Республика махсус комиссияси томонидан Россиянинг Шимолий Кавказ ва Жанубий федерал округларидаги ҳамюртларимизни олиб келиш учун “Тошкент – Ростов-Дон – Тошкент” йўналиши бўйича темир йўл рейсни ташкиллаштириш тўғрисида қарор қабул қилинган эди.
Жорий йилнинг 10 август куни Гниловская – Тошкент йўналишида ҳаракатланишни бошлаган поезд бугун 918 нафар юртдошларимизни Ўзбекистонга олиб келди.
Олиб келинган фуқаролар Республика махсус комиссияси томонидан белгиланган талабларга қатъий риоя қилган ҳолда карантинда бўлишларини таъминлаш мақсадида автобусларда Тошкент вилоятининг махсус карантин зоналарига етказилди.

918 соотечественников из Ростовской области Российской Федерации были возвращены в Узбекистан пассажирским поездом
13.08.2020 9135 Yangiliklar
В связи с введенными ограничениями, вызванными коронавирусной пандемией, решением Республиканской специальной комиссии для возвращения на родину находящихся в России наших соотечественников был организован специальный поезд по маршруту «Ташкент – Ростов на Дону - Ташкент».
Поезд, который начал курсировать 10 августа текущего года по маршруту Гниловская - Ташкент, сегодня доставил в Узбекистан 918 человек.
В целях обеспечения карантинных мер граждан в соответствии с требованиями, установленными Специальной республиканской комиссией, они были доставлены автобусами в специальные карантинные зоны Ташкентской области.