Россиядан Ўзбекистонга 4 та махсус йўловчи поездлар қатнови йўлга қўйилади!
Пандемия даврида Россия давлатида қолиб кетган юртдошларимизга мамлакатимизга келишлари учун қулайлик яратиш мақсадида “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти томонидан “Волжский-Тошкент” йўналишида 483-сонли йўловчи поездининг 4 та махсус рейси йўлга қўйилади. Мазкур поездлар 2021 йил 22, 25, 29 октябрь ҳамда 1 ноябрь кунлари соат 20:57 да “Волжский-Тошкент” йўналишида ҳаракатини амалга оширади.
Мазкур поездларга фақат бир томонга, яъни “Волжский-Тошкент” йўналишига чипталар сотилади. Чипталарни электрон тарзда ҳам сотиш йўлга қўйилган. Россиядаги фуқароларимизнинг яқинлари Ўзбекистонда туриб, уларнинг шахсини тасдиқловчи ҳужжати нусхаси билан “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти веб-сайти орқали е-ticket.railway.uz дан чипталарни электрон тарзда харид қилиб олиб, жўнатишлари ҳам мумкин.
Изоҳ: Қўшимча маълумотларни Тошкент шаҳрида 1005 қисқа телефон рақами, жойлардаги темир йўл кассалари ҳамда маълумотлар бюросидан билиб олишингиз мумкин.

Будут запущены 4 специальных пассажирских поезда из России в Узбекистан!
Акционерным обществом “Узбекистон темир йуллари” будут запущены 4 специальных рейса пассажирского поезда № 483 по маршруту “Волжский-Ташкент” в целях создания удобств для соотечественников, оказавшихся в Российском государстве в период пандемии. Данные поезда будут курсировать по маршруту “Волжский-Ташкент” 22, 25, 29 октября и 1 ноября 2021 года в 20:57 часов.
Билеты продаются только в одну сторону, то есть в направлении “Волжский-Ташкент”. Продажа билетов также осуществляется в электронном виде. Близкие наших граждан в России, находясь в Узбекистане, могут получить копию документа, удостоверяющего их личность и через веб-сайт акционерного общества "Узбекистон темир йуллари" e-ticket.railway.uz также могут покупать и отправлять билеты в электронном виде.