Транспорт вазирлиги ва “Ўзбекистон темир йўллари ” АЖ раҳбарияти темир йўл транспортида йўловчиларга кўрсатилаётган хизматлар сифатини ўрганмоқда
26.06.2021 10732 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирининг топшириғи билан Транспорт вазирлиги ва “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ раҳбарияти вакилларидан иборат махсус ишчи гуруҳи 25 июн куни “Тошкент” жанубий темир йўл вокзалида йўловчиларга яратилган имкониятлар ва кўрсатилаётган хизматлар сифати юзасидан ўрганиш ишларини ўтказди.
Шу ернинг ўзида йўловчилар ва хорижий сайёҳларнинг темир йўл транспорти соҳасида кўрсатилаётган хизматлар сифати юзасидан фикрлари ўрганилди. Сўров давомида йўловчиларнинг аксарияти республика вокзалларининг озодалиги ҳамда “Афросиёб” ва “Шарқ” поездларида хизмат кўрсатиш даражасини юқори баҳолашди. Шунингдек, хорижлик сайёҳлар темир йўл чипталарини сотиб олиш бўйича онлайн хизматнинг фойдалилиги ва самарадорлигини алоҳида эътироф этишди.
Шу билан бирга, йўловчилар плацкарт вагонларида кўрсатилаётган жорий хизматни яхшилаш юзасидан аниқ тавсиялар берди. Хусусан, шаҳарлараро йўналишларда хизмат кўрсатаётган плацкарт вагонларида замонавий антибактериал кондиционер тизимини ташкил этиш масаласи кўтарилди.
Эслатиб ўтамиз, бугунги кунда барча вокзалларда махсус QR кодлар жойлаштирилган бўлиб, улар ёрдамида йўловчилар махсус сўровномани тўлдириб, ўз таклиф ва тавсияларини қолдириши мумкин.

Руководство Минтранса и АО «Узбекистон темир йуллари» проводит изучение качества пассажирских перевозок на ж/д транспорте
26.06.2021 10731 Yangiliklar
Рабочая группа из числа руководителей Минтранса и "Узбекистон темир йуллари" 25 июня по поручению министра транспорта посетила южный железнодорожный вокзал Ташкента. Целью поездки было изучение уровня качества транспортного сервиса и удовлетворенности пассажиров.
В ходе опроса были изучены мнения граждан республики и иностранных туристов, в части качества предоставляемых услуг в сфере железнодорожного транспорта. Большинство респондентов высоко оценили чистоту вокзалов республики и уровень сервиса в поездах "Афросиаб" и "Шарк". Кроме того, зарубежные туристы отметили полезность и эффективность онлайн-сервиса по покупке ж/д билетов.
Вместе с тем пассажиры дали конкретные рекомендации по улучшению текущего сервиса, предоставляемого в плацкартных вагонах. К примеру, был поднят вопрос об организации современной системы антибактериального кондиционирования в плацкартных вагонах, следующих по междугороднему сообщению.
Напоминаем, что на всех вокзалах размещены специальные QR-коды, при помощи которых пассажиры могут оставить свои рекомендации и предложения, заполнив специальный опросник.