Шаҳарлараро-вилоятлараро йўналишларида ишлаш ҳуқуқини олиш учун  тендер  ўтказилади
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 декабрдаги “Автомобиль транспортида йўловчи ташиш йўналишлари бўйича очиқ тендерларни электрон тарзда ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида” 738-сон қарори ижросини таъминлаш мақсадида, шаҳарлараро-вилоятлараро йўналишлар бўйича навбатдаги очиқ тендер жорий йилнинг 26 апрель санасида бўлиб ўтади.
Шунингдек, талабгорлар тендер таклифларини тақдим этиши учун тендерни ташкил этиш, шу жумладан оммавий ахборот воситаларида эълон бериш харажатларини қоплаш учун базавий ҳисоблаш миқдорининг 30 фоизи миқдорида тўловни Ўзбекистон Республикаси Транспорт Вазирлиги ҳисоб рақамига (АТБ “Ипотека банк” Чилонзор бўлими, ҳ/р: 4014108604262773422967279, банк коди 00997, СТИР: 202811527) ўтказишлари лозим.
Тендер таклифларини юбориш учун тўловлар фақатгина ташкилотнинг банк ҳисоб рақамидан пул ўтказиш йўли билан амалга оширилиши керак.

Проводится тендер на право работы на междугородних и межрегиональных маршрутах
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 декабря 2021 года № 738 “О МЕРАХ ПО ЭЛЕКТРОННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ОТКРЫТЫХ ТОРГОВ НА ПАССАЖИРСКИХ МАРШРУТАХ АВТОМОБИЛЬНОГО ТРАНСПОРТА”, очередной открытый тендер по междугородным и межобластным маршрутам состоится 26 апреля текущего года.
Процесс получения подробной информации о тендерных маршрутах, загрузки руководств по использованию системы и представления предложений для участия в тендере осуществляется через веб-сайт e-tender.uztrans.uz .
Также претендентам для представления тендерных предложений необходимо перечислить на счет Министерства транспорта Республики Узбекистан (Чиланзарское отделение АТБ “Ипотека банк”, х/р: 4014108604262773422967279, код банка 00997, ИНН: 202811527) оплату в размере 30 процентов от базовой расчетной суммы для покрытия расходов по организации тендера, в том числе за публикацию в средствах массовой информациин .
Платежи за отправку тендерных заявок должны производиться только путем перечисления средств с банковского счета организации.