Сирдарё вилоятида жамоат транспорти билан қамраб олинмаган ҳудудлар ўрганилмоқда
Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Сирдарё вилоятига ташриф буюрди. Бугунги кунда вилоятда 224 маҳалла бўлиб, шундан 24 таси энг чекка ҳудудларда жойлашганлиги сабабли жамоат транспорти билан боғлиқ муаммолар мавжуд.
Mуаммоларни жойига бориб ўрганиш, аҳолига транспорт соҳасида кўрсатилётган хизматлар ҳолати билан яқиндан танишиш мақсадида вазир ўринбосари Раҳмонбек Усмонов дастлаб Сирдарё ва Сайҳунобод туманларида бўлди.
“Фаровон”, “Илғор”, “Интилиш” ва “Бахмал” МФЙда бўлиб ўтган учрашувларда ҳудудлар аҳолисининг транспорт тизими билан боғлиқ муаммолари маҳаллабай кесимида ўрганиб чиқилди.
Шундан сўнг вилоят транспорт бошқармасида йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи корхона раҳбарлари билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда аҳолига қулайлик яратиш мақсадида янги автобус йўналишларини ташкил қилиш масаласи муҳокама этилди.

В Сырдарьинской области изучаются территории, не охваченные общественным транспортом
Рабочая группа во главе с заместителем министра транспорта Рахмонбеком Усмановым посетила Сырдарьинскую область. На сегодняшний день в области насчитывается 224 махалли, из них 24 находятся в самых отдаленных районах, из-за чего имеются проблемы с общественным транспортом.
В целях изучения проблем и ознакомления населения с состоянием оказываемых услуг в транспортной сфере заместитель министра Рахмонбек Усманов сначала посетил Сырдарьинский и Сайхунабадский районы.
На встречах, состоявшихся в махаллях «Достон», «Илгор», «Интилиш» и «Бахмал» были изучены проблемы населения регионов, связанные с транспортной системой, в разрезе махалли.
Затем в областном управлении транспорта состоялась встреча с руководителями предприятий, занимающихся пассажирскими перевозками. На встрече обсуждался вопрос организации новых автобусных маршрутов для удобства населения.