Сўнгги икки кунда чартер рейслар орқали 553 нафар фуқаро Ўзбекистонга олиб келинди
Мамлакатимиз ҳукумати томонидан хорижий мамлакатларда оғир аҳволда қолган фуқароларни Ватанга қайтариб олиб келиш чоралари кўрилмоқда.
Давлатимиз раҳбарининг кўрсатмаларига асосан тасдиқланган чартер рейслар жадвалига мувофиқ Uzbekistan airways авиакомпанияси томонидан 25 май куни амалга оширилган “Тошкент - Екатеринбург - Тошкент” рейси орқали 278 нафар фуқаролар олиб келинди.
26 май куни амалга оширилган “Тошкент – Москва – Тошкент” чартер рейси орқали эса 275 нафар ҳамюртимиз Ўзбекистонга олиб келинди.
Тасдиқланган чартер рейслар жадвалига мувофиқ мазкур ҳафта охирига қадар Санкт-Петербург, Ростов-Дон, Истанбул ва Москва шаҳарларига яна 6 та қатнов амалга оширилади.

За последние два дня 553 гражданина были доставлены в Узбекистан на чартерных рейсах
Правительство нашей страны принимает меры по возвращению наших граждан в страну, которые оказались в трудной ситуации в связи с пандемией коронавируса.
В соответствии с графиком чартерных рейсов, утвержденным в соответствии с указаниями главы государства, рейсом Ташкент-Екатеринбург-Ташкент, выполняемым авиакомпанией Uzbekistan Airways, 25 мая было доставлено 278 человек.
Вчера, 26 мая, рейсом Ташкент-Москва-Ташкент в страну были возвращены 275 соотечественников.
Согласно утвержденному расписанию чартерных рейсов, к концу этой недели будет еще 6 рейсов в Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Стамбул и Москву.