Сўхдаги йўлларга бетонли қоплама ётқизилади
Бугун эрталаб Сўхга Ўзбекистон-Қирғизистон чегара назорат-ўтказиш пункти орқали юк машиналарига йўлсозликда ишлатиладиган машина ва механизмлар ортилган навбатдаги карвон кириб келди.
Ўзбекистон Республикаси автомобиль йўллари давлат қўмитаси томонидан туманга 50 га яқин машина ва механизмлар юборилди. Бош вазир бошчилигида бўлиб ўтган фаоллар йиғилишида туманимиз йўлларининг аянчли аҳволи тилга олинган эди. Мана бугун бу муаммолар бартараф қилинмоқда, – дейди Сўх тумани автомобиль йўллари бўлими бош муҳандиси Нурулло Жалолов.
Туманда 26 километр 4R-149 Риштон-Сўх йўналишидаги давлат аҳамиятидаги йўллар, 62 километр узунликдаги маҳаллий автомобиль йўллари, 88 километр умумий фойдаланувдаги йўллар мавжуд. Туман ички йўлларининг умумий масофаси 385 километрни ташкил этади. Туманга юборилган машина-механизмлардан ташқари, 83 нафар мутахассислар ҳам етиб келди. Шуни ҳам алоҳида таъкидлаш лозимки, ёшлар бандлигини таъминлаш мақсадида 50 нафар сўхлик ёшлар ҳам туман автомобиль йўллари бўлимига ишга қабул қилинди.
Туманда 182 километр масофадаги йўлларда қурилиш ва таъмирлаш ишлари олиб борилиши режалаштирилган. Бу йил 45 километр масофадаги йўллар таъмирланади. Барча лойиҳа-сметалар туманнинг ўзида амалга оширилади. Йўлларнинг ҳаракат қисмига асосан бетонли қоплама ётқизилади. Шағалли йўлларга бетон қопламаси ётқизилиб, тупроқли йўлларнинг шағаллаштирилиши режага киритилган.

Сохского района запланировано строительство и ремонт дорог общей протяженностью 182 километра, из них 45 километров в текущем году
12.06.2020 9004 Yangiliklar
Сегодня утром в Сох, через Узбекско-Кыргызсский погранично-пропускной пункт прибыл очередной караван большегрузных автомобилей с дорожно-строительными машинами и механизмами.
Государственным комитетом Республики Узбекистан по автомобильным дорогам отправлены около 50 единиц машин и механизмов. Во время встречи Премьер-министра страны с активом Сохского района было отмечено ужасающее состояние дорог. В настоящее время, эти проблемы решаются и недостатки устраняются, - говорит главный инженер Сохского района по автомобильным дорогам.
В районе по направлению Риштан-Сох существуют 26 километров автомобильных дорог 4R-149 государственного и 62 километра дорог местного значения, а также 88 километров общего пользования. Общая протяженность внутренних дорог района составляет 385 километров. Вместе с машинами и механизмами в район прибыли 83 специалиста. Нужно особо отметить, что в целях обеспечения занятости молодёжи в районный отдел по автомобильным дорогам приняты на работу 50 молодых людей Сохского района.
В районе запланировано строительство и ремонт дорог общей протяженностью 182 километра, из них 45 километров в текущем году. Все проектно-сметные работы будут осуществляться в районе. В проезжую часть дорог в основном будут прокладываться бетонные покрытия, грунтовые дороги будут устилаться гравиями.