Соғлом турмуш тарзи фаровон ҳаёт асоси
Ходимларнинг дам олиш кунларини мазмунли ўтказиб табиат қўйнида мароқли ҳордиқ чиқариши, шунингдек, оилаларда соғлом турмуш тарзи пойдеворини шакллантириш учун шароит яратиш мақсадида Транспорт вазирлиги бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси томонидан бир гуруҳ  ишчи ходимларнинг Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган “Ёшлар” оромгоҳида икки кунлик дам олиши ташкил этилди.
Оромгоҳда дам олиш кунларини мазмунли ташкил этиш мақсадида турли-туман спорт мусобақалари, маънавий-маърифий кечалар, шунингдек, “Team building” дастури доирасида ходимлар ўртасида ўзаро кўмак, ишонч ҳамда руҳлантириш ҳусусиятларини шакллантиришга йўналтирилган тадбирлар ўтказилди.
Ходимлар иштирокида ўтказилган стол тенниси, шахмат-шашка, волейбол, баскетбол, футбол спорт турлари бўйича мусобақа ғолиблари вазирлик бирлашган касаба уюшмаси қўмитасининг эсдалик совғалари билан тақдирланди.
– Асосий мақсадимиз ходимларимизнинг саломатлигини мустаҳкамлаш, бу орқали эса иш фаолияти давомида меҳнат унумдорлиги ва самарадорликка эришишдан иборат, – дейди Транспорт вазирлиги бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси раиси Ф.Нoрходжаев. – Соғлом турмуш тарзига риоя этиш инсоннинг турли қирраларини ривожлантириш, муваффақиятга эришиш гаровидир.

Здоровый образ жизни-основа благополучной жизни
В целях создания условий для содержательного проведения сотрудниками выходных дней на природе, а также формирования в семьях основы здорового образа жизни объединенным профсоюзным комитетом Министерства транспорта был организован двухдневный отдых группы работников в лагере “Ёшлар”, расположенном в Бостанлыкском районе Ташкентской области.
В целях содержательной организации выходных дней в лагере были проведены различные спортивные соревнования, духовно-просветительские вечера, а также мероприятия, направленные на формирование у сотрудников качеств взаимной поддержки, доверия и поощрения в рамках программы “Team building”.
Победители соревнований по настольному теннису, шахматам, шашкам, волейболу, баскетболу, футболу, проведенных с участием сотрудников, были награждены памятными подарками объединенного профсоюзного комитета Министерства.
– Наша основная цель заключается в укреплении здоровья наших сотрудников, а через это – в повышении производительности труда и эффективности на протяжении всей трудовой деятельности, - сказал Ф.Норхужаев. - Соблюдение здорового образа жизни-залог развития различных сторон личности, достижения успеха.