“Соғлом турмуш тарзи фаровон ҳаёт асоси” шиори остида шахмат мусобақаси ўтказилди
Транспорт вазирлиги ишчи ходимлари ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилиш, уларни жисмоний тарбия ва спорт билан мунтазам шуғулланишга жалб этиш мақсадида “Соғлом турмуш тарзи фаровон ҳаёт асоси” шиори остида турли-туман спорт мусобақалари ташкил этилмоқда.
Вазирлик бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси томонидан дам олиш кунлари мунтазам равишда оммавий спорт ва соғломлаштириш тадбирларини ўтказиш ўзига ҳос анъанага айланди.
Бугун вазирлик марказий аппарати ходимлари ўртасида ақл гимнастикаси бўлмиш шахмат бўйича мусобақа ўтказилди. Мазкур спорт мусобақаси кўтаринки ва ўзаро дўстлик руҳида ўтди ҳамда қизғин беллашувларга бой бўлди.
Тадбир сўнггида ғолиблар ва иштирокчилар тақдирланиб, уларга вазирлик бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси томонидан эсдалик совғалари топширилди.

Проведен шахматный турнир под девизом «Здоровый образ жизни-основа благополучной жизни»
В целях широкой пропаганды здорового образа жизни среди работников министерства транспорта, привлечения их к регулярным занятиям физической культурой и спортом организовываются различные спортивные соревнования под девизом «Здоровый образ жизни-основа благополучной жизни».
Своеобразной традицией министерства стало регулярное проведение массовых спортивно-оздоровительных мероприятий в выходные дни объединенным профсоюзным комитетом.
Сегодня среди сотрудников центрального аппарата министерства состоялось соревнование по шахматам, являющееся спортивной гимнастикой. Это спортивное мероприятие прошло в духе дружбы и было наполнено интенсивными соревнованиями.
В конце мероприятия победители и участники были награждены памятными подарками от объединенного профсоюзного комитета министерства.