Сурхондарё вилояти Транспорт бошқармаси раҳбарияти ёшлар билан учрашди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Чавкат Мирзиёевнинг 2019 йил 27 декабрь куни Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги мактабда ёшлар билан ўтказган учрашувида ҳар бир вазирлик, идора ва ташкилотлар раҳбарлари ҳамда ҳокимларга ёшлар билан ишлаш бўйича алоҳида вазифалар берилган эди. Ушбу вазифанинг ижросини таъминлаш мақсадида Сурхондарё вилоят Транспорт бошқармаси томонидан вилоят ҳудудида таҳсил олаётган ёшлар билан учрашувлар ташкил этилди.
Хусусан, куни кеча Термиз давлат университети, Ислом Каримов номидаги Тошкент давлат университети Термиз филиалида Сурхондарё вилоят транспорт бошқармасининг мутасадди раҳбарларининг ёшлар билан очиқ мулоқот шаклидаги учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда Термиз давлат университети, Ислом Каримов номидаги Тошкент давлат университети Термиз филиалида таҳсил оладиган 250 нафар талаба иштирок этишди.
Тадбир аввалида Вилоят Транспорт бошқармаси темир йўл транспорти бўлим бошлиғи, Тарифларни шакллантириш ва тендирларни ўтказиш сектори бош мутахассислари Транспорт вазирлиги томонидан 2019 йилда амалга оширилган ишлар ва 2020 йилда мамлакатимиз транспорт тизимини тубдан такомиллаштириш, мазкур соҳада кўрсатилаётган хизматлар сифатини замон талаблари даражасига кўтариш юзасидан белгиланган мақсадларга тўхталиб ўтди.
Очиқ мулоқот шаклида бўлиб ўтган учрашув давомида ёшлар ўзларини ўйлантираётган масалалар, қизиқтираётган саволлар ва таклифлари билан ўртоқлашди.

Встреча руководства Сурхандарьинского областного транспортного управления с молодежью
Во время встречи с молодежью в ходе посещения школы имени Мухаммада аль-Хорезми 27 декабря 2019 года Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поручил руководителям каждого министерства, ведомства и других организаций, а также хакимам областей выполнение конкретных задач по работе с молодежью.
В целях выполнения вышеупомянутых задач Сурхандарьинское областное транспортное управление организовало встречу с молодежью - студентами различных вузов области. В частности, вчера в Термезском государственном университете и Термезском филиале Ташкентского государственного университета имени Ислама Каримова состоялась встреча старших должностных лиц Сурхандарьинского областного транспортного управления. Во встрече приняли участие 250 студентов, обучающихся в Термезском государственном университете, Термезском филиале Ташкентского государственного университета имени Ислама Каримова.
В начале мероприятия начальник отдела железнодорожного транспорта Регионального департамента транспорта и главный специалист сектора формирования тарифов и проведения тендеров рассказали о работе, проделанной Министерством транспорта в 2019 году.
Во время встречи в форме открытого диалога молодые люди поделились своими проблемами, вопросами и предложениями. В частности, молодые люди высказали свои предложения по более активному вовлечению предпринимателей в области автомобильных и железнодорожных, грузовых и пассажирских перевозок, а также активной поддержке молодых специалистов в этой области.