ТАЙИНЛОВ: Транспорт вазирига янги ўринбосар тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 14 апрелдаги қарори билан Чориев Жасурбек Эргашевич Ўзбекистон Республикаси транспорт вазирининг ўринбосари лавозимига тайинланди.
Ушбу лавозимга тайинлангунига қадар Ж.Чориев Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Ҳаво транспортини ривожлантириш департаменти бошлиғи вазифасини бажарувчи лавозимида фаолият юритган.
Жасурбек Эргашевич Чориев 1978 йил Сурхондарё вилояти Денов туманида туғилган. Тошкент шаҳридаги Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетида 1997 йил халқаро иқтисодий алоқалар мутахассислиги бўйича бакалавр даражасига эга бўлган. 1997-2000 йилларда АҚШнинг Боулдер шаҳридаги Колорадо университетида таҳсил олган.  2003 йили Тошкент давлат авиация институтида авиация менджменти йўналиши бўйича магистрлик даражасига эга бўлган.

НАЗНАЧЕНИЕ: назначен новый заместитель министра транспорта
Постановлением Президента Республики Узбекистан от 14 апреля 2020 года Чориев Жасурбек Эргашевич назначен заместителем министра транспорта Республики Узбекистан.
До своего назначения Ж.Чориев занимал должность исполняющего обязанности начальника Департамента развития воздушного транспорта Министерства транспорта Республики Узбекистан.
Жасурбек Эргашевич Чориев родился в 1978 году в Деновском районе Сурхандарьинской области. Он получил степень бакалавра в области международных экономических отношений в 1997 году в Университете мировой экономики и дипломатии в Ташкенте. С 1997 по 2000 год учился в Университете Колорадо в Боулдере, США. В 2003 году получил степень магистра по авиационному менеджменту в Ташкентском государственном авиационном институте.