«TERMEZ CARGO CENTRE» МЧЖга халқаро транспорт-логистика хаби мақоми берилди
Президентнинг 21.06.2022 йилдаги «Гуманитар ёрдам кўрсатиш бўйича Халқаро кўп функцияли транспорт-логистика хабини ташкил этиш чоралари тўғрисида»ги ПҚ-288-сон қарори қабул қилинди.
БМТ, бошқа халқаро ташкилотлар ва хорижий давлатлар томонидан Афғонистон ва бошқа давлатларга гуманитар ёрдамнинг тизимли асосда, марказлаштирилган ва мақсадли етказилишини таъминлаш мақсадида «Termez Cargo Centre» МЧЖга Афғонистон ва бошқа давлатларга гуманитар ёрдам кўрсатиш бўйича халқаро кўп функцияли транспорт-логистика хаби мақоми берилди.
Халқаро хабга қуйидаги қўшимча вазифалар юклатилди:
«Termez Cargo Centre» МЧЖнинг Термиз халқаро савдо маркази иштирокчилари реестрига киритилганлигини ҳисобга олиб ҳамда Президентнинг 2020 йил 12 ноябрдаги “ПФ-6109-сон Фармонига мувофиқ:
Ҳужжат Қонун ҳужжатлари маълумотлари миллий базасида эълон қилинган ва 22.06.2022 йилдан кучга кирди.

ООО «TERMEZ CARGO CENTRE» ПРИСВОЕН СТАТУС МЕЖДУНАРОДНОГО ТРАНСПОРТНО-ЛОГИСТИЧЕСКОГО ХАБА
Принято Постановление Президента от 21.06.2022 г. №ПП-288 «О мерах по созданию «Международного многофункционального транспортно-логистического хаба по оказанию гуманитарной помощи».
Для обеспечения централизованной и целевой поставки ООН, другими международными организациями и зарубежными государствами гуманитарной помощи в Афганистан и иные государства на системной основе ООО «Termez Cargo Centre» присвоен статус Международного многофункционального транспортно-логистического хаба по оказанию гуманитарной помощи Афганистану и иным государствам.
На Международный хаб возложены следующие дополнительные задачи:
Учитывая включение ООО «Termez Cargo Centre» в Реестр участников Термезского международного торгового центра, а также в соответствии с Указом Президента от 12.11.2020 г. №УП-6109: