Термиз туманида замонавий автошоҳбекат қурилиши бошланди
Сурхондарё вилояти Термиз тумани Жуйжангал маҳалласи ҳудудида замонавий автошоҳбекат қурилишига тамал тоши қўйилди. Ушбу лойиҳанинг асосий мақсади вилоятнинг транспорт инфратузилмасини ривожлантириш, аҳолига янада қулай хизмат кўрсатишдан иборат.
Янги автошоҳбекат қурилишига старт берилиши тадбирида Сурхондарё вилояти ҳокими Улуғбек Қосимов, Термиз тумани ҳокими Шуҳрат Назаров, вилоят Транспорт бошқармаси бошлиғи Илҳом Ибрагимов ҳамда соҳага алоқадор бошқа ташкилотлар вакиллари иштирок этишди. Шу ернинг ўзида янги автошоҳбекат имкониятлари тақдимоти ўтказилди.
Мазкур автошоҳбекат бир вақтнинг ўзида 950-1000 нафар йўловчига хизмат кўрсатиш имкониятига эга бўлиб, бекат ишга тушиши билан М-41 халқаро автомагистраль йўли йўналишидаги 7 та туман аҳолиси учун транспорт хизматлари кўрсатиш янада кенгаяди. Бу эса Термиз шаҳрига кириш-чиқиш жараёнларини осонлаштириб, янги йўналишлар ташкил этилишига хизмат қилади.
Бундай лойиҳаларнинг амалга оширилиши нафақат транспорт хизматлари ривожланишига, балки вилоятнинг умумий ижтимоий-иқтисодий ҳолатини яхшилашга ҳам замин яратади. Замонавий автошоҳбекат фақатгина Термиз шаҳрини эмас, балки бутун Сурхондарё вилояти учун муҳим инфратузилма объекти ҳисобланади.

В Термезском районе начато строительство современной автостанции
На территории махалли "Жуйжангал" Термезского района Сурхандарьинской области заложен фундамент строительства современной автостанции. Основной целью данного проекта является развитие транспортной инфраструктуры области, оказание более удобных услуг населению.
В мероприятии, посвященном старту строительства новой автостанции, приняли участие хоким Сурхандарьинской области Улугбек Касымов, хоким Термезского района Шухрат Назаров, начальник областного управления транспорта Илхом Ибрагимов и представители других организаций, связанных с данной сферой. Здесь же состоялась презентация возможностей новой автостанции.
Данная автостанция имеет возможность обслуживать одновременно 950-1000 пассажиров, а с вводом станции в эксплуатацию будет расширено оказание транспортных услуг для жителей 7 районов на международной автомагистрали М-41. Это будет способствовать облегчению процессов въезда и выезда из города Термеза и организации новых маршрутов.
Реализация таких проектов создаст основу не только для развития транспортных услуг, но и улучшения общего социально-экономического состояния области. Современная автостанция является важным объектом инфраструктуры не только для города Термеза, но и для всей Сурхандарьинской области.