Тил – миллат кўзгуси
Транспорт вазирлиги марказий аппаратида 21 октябрь - Ўзбек тилига давлат тили мақоми берилган куннинг 32 йиллиги муносабати билан Тошкент давлат транспорт университети Ўзбек тили (рус тили) кафедраси профессор-ўқитувчилари иштирокида видеоконференцалоқа шаклида “Тил – миллат кўзгуси” мавзусига бағишланган давра суҳбати ўтказилди.
Тадбирда сўзга чиққанлар она тилимизнинг тарихи, жамиятимиз тараққиётидаги ўрни, давлатимизнинг она тилимизга бўлган эътибори тўғрисида сўзлаб берди.
Шунингдек, мазкур учрашувларни Фуқаро авиацияси агентлиги, Темир йўлларда юк ва йўловчилар ташиш хавфсизлигини назорат қилиш инспекциясида ҳам ўтказиш белгилаб олинди.

Язык - зеркало нации
В центральном аппарате Министерства транспорта в связи с 32-й годовщиной со дня присвоения узбекскому языку статуса государственного языка состоялся круглый стол на тему “Язык – зеркало нации” с участием профессорско-преподавательского состава кафедры узбекского языка (русского языка) Ташкентского государственного транспортного университета.
Выступившие на мероприятии рассказали об истории родного языка, его роли в развитии общества, внимании нашего государства к родному языку.
Также намечено проведение подобных мероприятий в Агентстве гражданской авиации, Инспекции по надзору за безопасностью железнодорожных перевозок.