04.02.2025 6612 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси транспорт инфратузилмасини ривожлантириш доирасида Жаҳон банки кўмагида янги "Тошкент – Андижон" тезюрар автомагистралини қуриш лойиҳаси ишлаб чиқилди.
Лойиҳанинг асосий параметрлари:
"Тошкент – Ангрен – Қамчиқ довони" участкасини амалга ошириш юзасидан хусусий шерикни аниқлаш бўйича жорий йилнинг 22 январь куни эълон қилинган тендерга кўплаб етакчи хорижий компаниялар қизиқиш билдирмоқда.
Участканинг лойиҳавий тавсифи:
Лойиҳанинг амалга оширилиши қулай ҳаракатланиш шароитларини таъминлайди, йўл ҳаракати хавфсизлигини оширади ва ҳудудлараро логистика жараёнларини сезиларли даражада тезлаштиради.

Новая скоростная автомагистраль «Ташкент – Андижан»
В рамках развития транспортной инфраструктуры Республики Узбекистан при поддержке Всемирного банка был разработан проект строительства новой скоростной автомагистрали «Ташкент – Андижан».
Основные параметры проекта:
22 января текущего года был объявлен международный тендер на определение частного партнера по реализации участка "Ташкент - Ангрен - Камчикский перевал", интерес к которому выразили многие ведущие зарубежные компании.
Проектная характеристика участка:
Реализация проекта обеспечит комфортные условия передвижения, повысит безопасность дорожного движения и существенно ускорит логистические процессы в регионах.