Тошкент – Нурота йўналишида автобус қатнови йўлга қўйилмоқда
Навоий вилояти Нурота тумани аҳолиси ва туманда жойлашган «Чашма» зиёратгоҳига ташриф буюрувичлар учун қўшимча қулайликлар яратиш мақсадида Транспорт вазирлиги қошидаги “Uzautotrans service” МЧЖ томонидан Тошкент – Нурота йўналишида мунтазам автобус қатновлари йўлга қўйилмоқда.
Мазкур йўналишда қатновлар жорий йилнинг 15 сентябрь кунидан бошланади. Тошкент – Нурота йўналишидаги автобус соат 11:00 да “Тошкент” автовокзалидан ҳаракатланишни бошлайди. Нурота автовокзалидан эса автобус соат 6:30 Тошкент шаҳри томон йўлга чиқада. Ушбу йўналиш чипта нархи 60 000 сўм этиб белгиланган.

Открывается автобусное сообщение по маршруту Ташкент-Нурата
В целях создания дополнительных удобств для жителей Нуратинского района Навоийской области и посетителей святыни «Чашма» ООО «Uzautotrans service» при Министерстве транспорта Республики Узбекистан организовывает регулярное автобусное сообщение по маршруту Ташкент - Нурата.
Рейсы по данному маршруту начнутся 15 сентября текущего года. Автобус Ташкент-Нурата отправится с автовокзала Ташкента в 11:00. Другой автобус отправится с автовокзала Нураты в Ташкент в 6:30. Стоимость билета на этот маршрут установлена в размере 60 000 сумов.
Билеты можно приобрести в кассах автовокзала «Ташкент», а также онлайн через единый интерактивный информационный портал Uztrans.uz и сайт avtoticket.uz.