Тошкент вилоятининг барча ҳудудларида сайёр йиғилишлар ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Тошкент вилояти транспорт бошқармаси ҳамда Тошкент вилояти ИИББ ЙҲХБ ходимлари билан ҳамкорликда Тошкент вилоятининг барча шаҳар ва туманлари кесимида йўловчи ташиш  фаолияти билан шуғулланувчи корхона раҳбарлари ва ҳайдовчилари иштирокида сайёр йиғилишлар ташкил этилмоқда.
Бу каби учрашувларда йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи корхона раҳбарларига ҳайдовчиларнинг йўл ҳаракати хавфсизлиги қоидаларига риоя этишини қатъий назоратга олиш, йўналишларда кунлик қатновни амалга оширишдан олдин ҳаракат хавфсизлиги бўйича белгиланган тартибда йўриқномалар ўтказиш ҳамда ҳайдовчиларни тиббий кўрикдан, транспорт воситаларини эса техник кўрикдан ўтишини кучайтирилган равишда олиб бориш лозимлиги юзасидан кўрсатмалар берилмоқда.
Шунингдек, ҳайдовчиларга йўл ҳаракати хавфсизлиги қоидаларига қатъий амал қилган ҳолда тартибли ҳаракатланиши, йўловчиларни фақатгина оралиқ бекатларидан олиш ва тушириш лозимлиги, белгиланган жадвал асосида ўз вақтида ҳаракатланиши лозимлиги таъкидланди.
Бу каби сайёр йиғилишларни ўтказишда кўзланган асосий мақсад эса йўловчиларни ўз манзилларига хавфсиз етказиб қўйишни ташкил этиш, турли-туман йўл транспорт ҳодисалариинг олдини олишдан иборатдир.

Выездные встречи проводятся во всех регионах Ташкентской области
Министерство транспорта Республики Узбекистан управление транспорта Ташкентской области с Главным управлением внутренних дел (ГУВД) и Управлением безопасности дорожного движения (УБДД) Ташкентской области организовывают встречи с руководством и водителями автотранспортных предприятий по перевозке пассажиров во всех городах и районах Ташкентской области.
Во время таких встреч руководителям предприятий рекомендовано строго следить за соблюдением водителями правил безопасности дорожного движения, выполнять инструкции по технике безопасности перед выполнением ежедневных маршрутов, а также проводить строгие медицинские осмотры и технические осмотры транспортных средств.
Также было отмечено, что водители должны дисциплинированно выполнять передвижения по указанному графику и маршруту, соблюдая все правила безопасности дорожного движения и пассажиры должны подниматься и выходить только на промежуточных остановках.
Основная цель таких выездных встреч - обеспечить безопасную доставку пассажиров по месту назначения и предотвратить дорожно-транспортные происшествия.