Тожикистон билан транспорт соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари муҳокама этилди
Жорий йилнинг 21 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов ҳамда Тожикистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Саидмуродзода Шоиста ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар транспорт соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш истиқболларини муҳокама этишди. Ҳусусан, автомобиль транспортида халқаро ташувлар ва темир йўл транспорти соҳасидаги ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқиш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув доирасида икки мамлакат темир йўл маъмурияти раҳбарлари ўртасида бўлиб ўтган музокараларда темир йўл транспорти соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалалари кўриб чиқилди.
Учрашув якунида томонлар транспорт соҳасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантиришга қаратилган тегишли баённомани имзолашди.

Обсуждены перспективы развития сотрудничества с Таджикистаном в сфере транспорта
21 апреля текущего года состоялась встреча заместителя министра транспорта Республики Узбекистан Абдусамата Муминова и заместителя министра транспорта Республики Таджикистан Саидмуродзада Шоиста.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы развития сотрудничества в транспортной сфере. В частности, состоялся обмен мнениями по вопросам выхода на новый уровень сотрудничества в сфере международных перевозок автомобильным и железнодорожным транспортом.
В рамках встречи на переговорах между руководителями железнодорожных администраций двух стран были рассмотрены вопросы развития сотрудничества в сфере железнодорожного транспорта.
По итогам встречи стороны подписали соответствующий протокол, направленный на развитие взаимовыгодного сотрудничества в области транспорта.