TransLogistica Uzbekistan 2024: Имкониятлар чорраҳаси
Пойтахтимиздаги «Ўзэкспомарказ» миллий кўргазма мажмуасида 20-юбилей «Транспорт ва логистика – TransLogistica Uzbekistan 2024» кўргазмаси ўз фаолиятини бошлади.
Транспорт саноатининг етакчи компанияларини бир майдонда жамлаган кўргазма экспозициясида транспорт ва логистика соҳасининг сўнгги ютуқлари ва таклифлари, шунингдек, логистика операцияларини соддалаштирадиган ва автоматлаштирадиган рақамли ва IT ечимлари намойиш этилмоқда.
Кўргазманинг тантанали очилиш маросимида транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев иштирок этди.
Дунёнинг 14 мамлакатидан 70 дан ортиқ компания вакиллари иштирок этаётган ушбу халқаро кўргазма яна бир бор транспорт соҳасининг темир йўл, денгиз, авиация, тижорат транспорти ва транспорт-логистика хизматлари каби соҳаларини бирлаштирган самарали майдонга айланди.

TransLogistica Uzbekistan 2024: Перекресток возможностей
В Национальной выставочной компании "Узэкспоцентр" стартовала 20-я юбилейная выставка "Транспорт и логистика - TransLogistica Uzbekistan 2024."
На выставке, объединяющей ведущие компании транспортной отрасли, демонстрируются последние достижения и предложения сферы транспорт и логистика, а также цифровые и IT-решения, упрощающие и автоматизирующие логистические операции.
В торжественной церемонии открытия выставки принял участие заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев.
Эта международная выставка, в которой участвуют представители более 70 компаний из 14 стран мира, в очередной раз превратилась в эффективную площадку, объединяющую такие транспортной сферы, как железнодорожный, морской, авиационный, коммерческий и транспортно-логистические услуги.