23.11.2021 7318 Yangiliklar
22-27 ноябрь кунлари пойтахтимизда бўлиб ўтадиган “InnoWeek-2021” Халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги доирасида Украина таълим ва фан вазири С. Шкарлет бошчилигидаги делегация мамлакатимизга ташриф буюрди.
Ташриф давомида Ўзбекистон ва Украина ОТМлари ректорлари иштирокида Тошкент, Самарқанд ва Бухорода давра суҳбатлари ва учрашувлар ўтказилиши режалаштирилган. 22 ноябрь куни Тошкент давлат транспорт университетида “Ўзбекистон Республикаси ва Украина олий таълим муассасалари ўртасидаги ҳамкорлик истиқболлари” мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбир давомида Тошкент давлат транспорт университети Украина Миллий авиация университети ҳамда Киев Миллий қурилиш ва архитектура университети билан ҳамкорлик тўғрисида шартнома тузилди.

Транспортный университет подписал контракт с двумя вузами Украины
В рамках Международной недели инновационных идей “InnoWeek-2021”, которая проходит в столице с 22 по 27 ноября, делегация во главе с министром образования и науки Украины С.Шкарлетом посетила нашу страну.
В ходе визита планируется проведение круглых столов и встреч с участием ректоров вузов Узбекистана и Украины в Ташкенте, Самарканде и Бухаре. 22 ноября в Ташкентском государственном транспортном университете состоялся круглый стол на тему "Перспективы сотрудничества между высшими учебными заведениями Республики Узбекистан и Украины".
В ходе мероприятия Ташкентский государственный транспортный университет заключил соглашение о сотрудничестве с Национальным авиационным университетом Украины и Киевским национальным университетом строительства и архитектуры.