Транспорт вазири Арманистон элчисини қабул қилди
Бугун, 28 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Элёр Ғаниев Арманистоннинг Ўзбекистондаги элчиси (қароргоҳи Ереван шаҳрида) Арам Григорянни қабул қилди. Учрашувда Ўзбекистон ва Арманистон ўртасида транспорт соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини кенгайтириш масалалари муҳокама этилди.
Ҳар икки томон ҳам ҳозирда давлатлар ўртасидаги юк ташиш ва маҳсулотлар айланмаси паст даражада эканлиги, кўрсаткичларни яхшилаш учун эса ҳамкорликдаги  ишларни кучайтириш лозимлигини таъкидлаб ўтишди.
Хусусан, халқаро транспорт йўлаклари имкониятларидан унумли фойдаланган ҳолда икки далат ўртасида халқаро автомобиль ташувларини йўлга қўйиш масалалари кўриб чиқилди. Томонлар бу борада ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Учрашув якунида томонлар ҳамкорлик алоқаларини янги босқичга олиб чиқиш ва янада ривожлантириш мақсадида икки далат ўртасида транспорт соҳасидаги битмларни қайта кўриб чиқишга келишиб олди.

Министр транспорта принял посла Армении
28 февраля министр транспорта Республики Узбекистан Эльер Ганиев принял посла Армении в Узбекистане (с резиденцией в Ереване) Арама Григоряна. В ходе встречи стороны обсудили вопросы расширения сотрудничества между Узбекистаном и Арменией в сфере транспорта.
Обе стороны подчеркнули необходимость активизации совместных усилий по улучшению показателей низких грузоперевозок и товарооборота между двумя странами.
В частности, они обсудили вопросы организации международных автомобильных перевозок между двумя странами, используя потенциал международных транспортных коридоров. Стороны поделились своими взглядами по данному вопросу.
По итогам встречи стороны договорились пересмотреть транспортные соглашения между двумя странами в целях выведения партнерства на новый уровень и дальнейшего  развития.