“Эл-юрт умиди” жамғармаси стипендиатлари билан учрашув
Бугун, 7 август куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов “Эл-юрт умиди” жамғармаси стипендиантлари билан учрашди.
АҚШ ва Буюк Британия университетларида машинасозлик, муҳандислик, машина ва энергетика, аэронавтикани бошқариш технологияси мутахассислиги бўйича таълим олиши кутилаётган 6 нафар ёшларни вазир танловда ғолиб бўлганлиги билан самимий қутлади.
Ёшлар – эртамиз эгалари, келажак бунёдкорларидир. Шу боис, мамлакатимиз тараққиётининг янги босқичида ёшлар билан доимий мулоқот қилишга,  ёшлар масаласига давлат сиёсатининг устувор вазифаларидан бири сифатида алоҳида эътибор қаратиб келинмоқда.
Ёшлар билан учрашувда И.Махкамов давлатимиз раҳбари бошчилигида профессионал, чуқур билимга эга, замонавий фикрлайдиган ва ватанпарварлик руҳида тарбияланган янги авлод кадрларни шакллантириш ва уларни давлат хизматига жалб этиш борасида барча шарт-шароитлар яратилаётганига алоҳида тўхталди.
Бугун дунёнинг энг яхши олий таълим муассасаларида таҳсил олиш имкониятига эга бўлган ушбу ёшларга вазир замонавий касб ва билимларни эгаллаш йўлидаги интилишларига зафарлар тилади.

Министр транспорта встретился со стипендиатами фонда "Эл-юрт умиди"
7 августа 2023 года министр транспорта Илхом Махкамов встретился со стипендиатами фонда “Эл-юрт умиди”. Министр тепло поздравил с победой в конкурсе 6 молодых людей, которые, как ожидается, будут обучаться в университетах США и Великобритании по специальностям машиностроение, энергетика, технологии управления в аэронавтике.
Молодежь-будущие хозяева, cтроители будущего. Поэтому на новом этапе развития нашей страны особое внимание уделяется постоянному диалогу с молодежью, молодежному вопросу как одной из приоритетных задач государственной политики.
На встрече с молодежью министр подчеркнул, что под руководством главы государства создаются все условия для формирования и привлечения на государственную службу нового поколения профессиональных, глубоко образованных, современных и патриотически воспитанных кадров.
Этим молодым людям, которые сегодня имеют возможность учиться в лучших высших учебных заведениях мира, Министр пожелал триумфа их стремлениям к приобретению современных профессий и знаний.