Транспорт вазири ижтимоий ҳимояга муҳтож ёшлар билан учрашди
Транспорт вазирлиги раҳбарияти ҳамда вазирликнинг ҳудудий бошқарма бошлиқларига жами 1376 нафар эътиборга муҳтож ёшлар бириктирилган бўлиб, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш, касб-ҳунарга ўқитиш ва бандлигини таъминлаш, ижтимоий-иқтисодий муаммоларини ҳал қилиш масаласига алоҳида аҳамият қаратилмоқда.
Жорий йилнинг 7 август куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов Тошкент шаҳрининг Мирзо Улуғбек ҳамда Яшнабод туманларида истиқомат қилувчи ўзига бириктирилган ижтимоий ҳимояга мухтож, қизил тоифа рўйхатига киритилган ёшлар билан учрашди.
Учрашувда ёшлар билан яқиндан суҳбатлашиб, уларнинг истаклари ва муаммолари тингланди. Ёшларнинг муаммоларини бартараф этиш бўйича таклиф ва мулоҳазалар муҳокама этилди.
Учрашув доирасида ёшларни касб-ҳунарга ўқитиш ҳамда келажакда иш билан таъминлаш юзасидан масъулларга тегишли топшириқлар берилиб, уларнинг ижроси назоратга олинди.

Министр транспорта встретился с молодежью, нуждающейся в социальной защите
К руководству министерства транспорта, а также к руководителям территориальных управлений министерства были прикреплены в общей сложности 1376 молодых людей нуждающихся во внимании. На сегодняшний день уделяется особое внимание вопросам социальной поддержки, профессионального обучения и обеспечения занятости, решения социально-экономических проблем.
7 августа текущего года министр транспорта Илхом Махкамов встретился с молодежью, которая нуждается в социальной защите и включена в список красной категории Мирзо-Улугбекского и Яшнабадского районов города Ташкента.
На встрече был проведен открытый разговор с молодыми людьми, выслушаны их пожелания и проблемы. Обсуждались предложения и соображения по преодолению проблем молодежи.
В рамках встречи были даны соответствующие поручения ответственным лицам по профессиональному обучению молодежи и будущему трудоустройству, за выполнением которых был взят контроль.