Транспорт вазири Қирғизистон элчиси билан учрашди
Транспорт вазири Илҳом Махкамов Қирғиз Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Дуйшонкул Чотонов билан учрашди.
Учрашувда мамлакатларимиз ўртасида савдо-иқтисодий муносабатларни ривожлантиришда муҳим аҳамиятга эга бўлган автомобиль ҳамда темир йўл транспорти соҳасидаги ҳамкорликнинг жорий ҳолати муҳокама этилди.
Хусусан, томонлар Хитой – Қирғизистон – Ўзбекистон темир йўли қурилиши лойиҳаси ҳамда мазкур йўл қуриб битказилгунга қадар, Қашғар – Иркештом – Ўш мультимодал йўлаги орқали юк ташувларини ривожлантириш бўйича биргаликдаги саъй-ҳаракатларни амалга ошириш юзасидан фикр алмашди.

Министр транспорта встретился с послом Кыргызстана
Министр транспорта Илхом Махкамов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Кыргызской Республики в Узбекистане Дуйшенкулом Чотоновым.
На встрече обсуждалось текущее состояние сотрудничества в области автомобильного и железнодорожного транспорта, имеющего важное значение для развития торгово-экономических отношений между нашими странами.
В частности, стороны обменялись мнениями по проекту строительства железной дороги Китай - Кыргызстан - Узбекистан и осуществлению совместных усилий по развитию грузоперевозок по мультимодальному коридору Кашгар - Ош - Иркештам до завершения строительства данной железной дороги.