12.02.2025 6690 Yangiliklar
Транспорт вазири И.Маҳкамов Хитойнинг Yutong Bus компаниясининг халқаро маркетинг бўйича вице-президенти Сюй Пен билан учрашди.
Учрашувда мамлакатимизда жамоат транспорти тизимини ривожлантириш жараёнида ҳаракат таркибларини янгилаш борасида долзарб вазифалар муҳокама этилди.
Хусусан, томонлар 200 та электробус сотиб олиш лойиҳасини амалга оширишнинг ҳозирги ҳолатини, шунингдек, Тошкент шаҳри учун яна 1000 та автобус сотиб олиш бўйича истиқболли лойиҳа юзасидан фикр алмашди. Шунингдек, хусусий тадбиркорлар томонидан электробусларни сотиб олиш учун қулай шарт-шароитлар яратиш билан боғлиқ жиҳатлар атрофлича муҳокама этилди.
Транспорт вазири Ўзбекистонда фойдаланилаётган Yutong компанияси томонидан ишлаб чиқарилган автобус ва электробуслар сони ортиб бораётганидан келиб чиқиб, компания томонидан кўрсатилаётган сервис хизматларини кучайтириш зарурлигини алоҳида таъкидлади.

Министр транспорта встретился с вице-президентом компании Yutong Bus
Министр транспорта И. Махкамов встретился с вице-президентом по международному маркетингу китайской компании Yutong Bus Сюй Пэном.
На встрече обсуждались актуальные задачи по обновлению подвижного состава в процессе развития системы общественного транспорта в нашей стране.
В частности, стороны обменялись мнениями о текущем состоянии реализации проекта по закупке 200 электробусов, а также о перспективном проекте по приобретению еще 1000 автобусов для города Ташкента. Также были подробно обсуждены аспекты, связанные с созданием благоприятных условий для приобретения электробусов частными предпринимателями.
Министр транспорта особо подчеркнул необходимость усиления сервисного обслуживания, предоставляемого компанией, учитывая растущее количество автобусов и электробусов производства компании Yutong, эксплуатируемых в Узбекистане.