Транспорт вазирлиги ва "Тошшаҳартрансхизмат" АЖ мутахассислари “Busworld Turkey 2022” халқаро кўргазмасида
27.05.2022 7315 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 2 февралдаги “Тошкент шаҳар жамоат транспорти тизимини янада ривожлантиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-111-сон қарори билан “Тошшаҳартрансхизмат” АЖ ҳаракат таркибини янгилаш мақсадида 2023-2025 йиллар мобайнида 653 дона, шу жумладан 53 дона 18 метрлик электробуслар харидини амалга ошириш ва жамоат транспортида хизмат кўрсатишни ривожлантириш топшириғи белгиланган.
Мазкур топшириқ ижросини таъминлаш доирасида хорижий ишлаб чиқарувчилар маҳусулотлари билан яқиндан танишиш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ва "Тошшаҳартрансхизмат" АЖ мутахассисларидан иборат ишчи гуруҳ жорий йилнинг 25 май куни Туркиянинг Сакарья шаҳрида жойлашган “Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.S” холдинг компанияси заводига ташриф буюрди.
Ташриф давомида мутахассислар корхонанинг ишлаб чиқариш қувватлари, тайёр маҳсулотлар автобус ва электробусларнинг ўзига хос жиҳатлари, уларнинг техник имкониятлари билан яқиндан танишди.
26 май куни ишчи гуруҳ аъзолари Туркиянинг Истанбул шаҳрида бўлиб ўтаётган “Busworld Turkey 2022” автобуслар халқаро кўргазмаси ишида иштирок этиб, ишлаб чиқарувчи ва дастурий таъминотчилар билан шаҳар автобус йўналишларида хизмат кўрсатишда замонавий технологиялар ва эҳтиёт қисмларни етказиб бериш ва ишлаб чиқиш юзасидан музокаралар ўтказди.

Специалисты министерства транспорта и АО "Тошшахартрансхизмат" на международной выставке Busworld Turkey 2022
27.05.2022 7313 Yangiliklar
Постановлением Президента Республики Узбекистан от 2 февраля 2022 года № ПП-111 “О дополнительных мерах по дальнейшему развитию системы общественного транспорта города Ташкента” в целях обновления подвижного состава АО “Тошшахартрансхизмат” в течение 2023-2025 годов будет осуществлена закупка 653 единиц электробусов, в том числе 53 единиц 18-метровых.
Во исполнение данного поручения рабочая группа в составе специалистов министерства транспорта Республики Узбекистан и АО "Тошшахартрансхизмат" 25 мая текущего года посетила расположенный в турецком городе Сакарья завод “Otokar Otomotive ve Savunma Sanayi A.S".
В ходе визита специалисты ознакомились с производственными мощностями предприятия, готовой продукцией, особенностями автобусов и электробусов, их техническими возможностями.
26 мая члены рабочей группы приняли участие в работе международной выставки автобусов Busworld Turkey 2022 в Стамбуле, Турция, и провели переговоры с производителями и поставщиками программного обеспечения о поставках и разработке современных технологий и запасных частей для обслуживания городских автобусных маршрутов.