Uzbekistan Airways Жидда ва Мадинага авиапарвозларни вақтинча тўхтатди
Uzbekistan Airways авиакомпанияси Тошкентдан Жидда ва Мадинага бўлган барча қатновлари 2020 йилнинг 27 февралидан бошлаб вақтинчалик тўхтатди. Бунга 25 та давлат, жумладан Ўзбекистондан келган турист ва зиёратчиларининг Саудия Арабистонига кириши вақтинчалик ман этилгани сабаб бўлган. Саудия ҳукумати ушбу қарорни мамлакат COVID-19 коронавируси тарқалишининг хавфини олдини олиш зарурлиги билан изоҳлаган.
Uzbekistan Airways томонидан қисқа вақт ичида Ўзбекистон фуқароларига Саудия Арабистонидан қайтиб келиши учун бир нечта қатновлар амалга оширилади.
Қўшимча маълумотлар учун Ўзбекистон мусулмонлари идорасининг 71-240-39-33 телефон рақамига ёки 78-140-02-00 орқали авиакомпаниянинг ягона алоқа марказига мурожаат қилишингизни сўраймиз.

Uzbekistan Airways с 27 февраля приостановила выполнение рейсов в Джидду и Медину
Uzbekistan Airways с 27 февраля 2020 года приостанавливает выполнение всех рейсов из Ташкента в Джидду и Медину в связи с введением властями Саудовской Аравии временного запрета на въезд паломников и туристов из 25 государств мира, в том числе из Узбекистана. Принятие такого решения власти страны объясняют необходимостью предотвращения угрозы распространения коронавируса COVID-19.
В Uzbekistan Airways отметили, что авиакомпания в ближайшее время выполнит несколько рейсов, исключительно с целью вывоза граждан Узбекистана из Саудовской Аравии.
За дополнительной информацией можно обратиться в Управление мусульман Узбекистана по телефону 71−240−39−33 или в единый контактный центр авиакомпании по номеру 78−140−02−00.