Вазир ўринбосари Қарши шаҳрида коммунал таъминот ҳолатини кўздан кечирди
Давлатимиз раҳбарининг 2020 йил 12-13 ноябрь кунлари Қашқадарё вилоятига ташрифи давомида берилган топшириқлар ижросини таъминлаш мақсадида республика вазирлик ва идоралари ҳар бир ҳудудга масъул этиб бириктирилган эди. Хусусан, Қарши шаҳри бўйича бажариладиган ишларни мувофиқлаштириш Транспорт вазирлигига юклатилган.
Шунга кўра, Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигидаги ишчи гуруҳи Қашқадарё вилояти марказида бўлиб, маҳаллий ҳокимлик вакиллари, масъул ташкилотлар мутасаддилари иштирокида ишларнинг боришини муҳокама қилди.
Шундан сўнг вазир ўринбосари ҳақиқий вазият билан танишиш учун Қарши шаҳридаги қатор соҳа объектларига борди. Мактаб, мактабгача таълим ташкилоти, тиббиёт муассасаси, кўп қаватли уйларнинг ҳолати кўздан кечирилди. Топшириқлар ижросининг таъминланиши билан боғлиқ камчиликларни бартараф этиш юзасидан масъулларга топшириқлар берилди.

Замминистра ознакомился с состоянием коммунального обеспечения в городе Карши
В целях обеспечения исполнения поручений главы нашего государства в ходе визита в Кашкадарьинскую область 12-13 ноября 2020 года за каждым регионом были закреплены министерства и ведомства республики. Координация работ по городу Карши было возложена на Министерство транспорта.
Соответственно, рабочая группа во главе с заместителем министра транспорта Рахмонбеком Усмановым посетила центр Кашкадарьинской области и обсудила ход работ с участием представителей местных хокимиятов, ответственных организаций.
После этого замминистра посетил ряд объектов в Карши, чтобы ознакомиться с реальной ситуацией. Были обследованы школа, дошкольная организация, медицинское учреждение, многоэтажные дома. Состоялась беседа с председателями махаллей, представителями населения и руководителями объектов социальной сферы. Ответственным лицам были даны поручения по устранению недостатков, связанных с обеспечением исполнения поручений.