Вазирлар Маҳкамасининг қарори лойиҳаси
Транспорт вазирлиги томонидан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Сиқилган табиий газ, суюлтирилган нефть газлари ёки дизель ва газсимон ёқилғи аралашмаси билан ишлайдиган транспорт воситалари хавфсизлиги тўғрисидаги техник регламентни тасдиқлаш ҳақида”ги қарори лойиҳаси ишлаб чиқилди.
Лойиҳа билан сиқилган табиий газ, суюлтирилган нефть газлари ёки дизель ва газсимон ёқилғи аралашмаси билан ишлайдиган транспорт воситалари хавфсизлигига қўйиладиган ягона талаблар белгиланмоқда.
Мазкур лойиҳани ишлаб чиқишда БМТ Қоидалари ва Евросиё иқтисодий иттифоқининг техник регламенти талаблари инобатга олинган.
Қарор лойиҳаси билан қуйидаги ҳавола орқали танишиб чиқишингиз ҳамда ўз таклиф ва мулоҳазаларингизни info@mintrans.uz электрон манзилига юборишингиз мумкин.

ПРОЕКТ ПОСТАНОВЛЕНИЯ КАБИНЕТА МИНИСТРОВ
Министерством транспорта разработан проект постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении Технического регламента о безопасности транспортных средств, работающих на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или на смеси дизельного и газообразного топлива».
Проектом определяется единые требования к безопасности транспортных средств, работающих на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или на смеси дизельного и газообразного топлива.
При разработке данного проекта были учтены требования Правил ООН и Технического регламента Евразийского экономического союза.
Ознакомиться с проектом постановления можно по ссылке ниже, а также можно отправить свои предложения и замечания на электронный адрес info@mintrans.uz.