“Волжский – Тошкент” ва "Москва – Тошкент" йўналишида навбатдаги махсус поездлар қатнови амалга оширилади!
17.03.2021 7659 Yangiliklar
COVID-19 коронавирус пандемияси даврида Россия давлатида қолиб кетган юртдошларимизни мамлакатимизга олиб келиш мақсадида “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ томонидан навбатдаги махсус поездлар қатнови йўлга қўйилмоқда.
Жумладан, “Волжский – Тошкент” йўналишида ҳаракатланадиган 483/484- сонли поезд 19 март куни Москва вақти билан соат 20:50 да “Волжский станциясидан, шунингдек, 22 март куни "Москва – Тошкент" йўналишида ҳаракатланадиган 476-сонли махсус поезд 22 март куни Москва вақти билан соат 22:28 да “Казанская” темир йўл вокзалидан жўнайди.
Йўловчиларга чипта харид қилишда қулайлик яратиш мақсадида электрон чипталарни сотиш йўлга қўйилган. Волжский ҳамда Москвадаги фуқароларимизнинг яқинлари Ўзбекистонда туриб “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамиятининг веб-сайти орқали,  https://e-ticket.railway.uz дан чипталарни электрон тарзда  харид қилиб, интернет орқали айни дақиқада Москва ҳамда Волжскийдаги ҳамюртларимизга жўнатишлари ҳам мумкин.
Қўшимча маълумотни Тошкент шаҳридаги 1005 қисқа телефон рақами, жойлардаги темир йўл кассалари ҳамда маълумотлар бюросидан билиб олишингиз мумкин.

О назначении специальных пассажирских поездов из Российской Федерации в Узбекистан
В целях организации процесса возвращения наших соотечественников на Родину, оставшихся во время пандемии короновируса COVID-19 в Российской Федерации, АО «Узбекистон темир йуллари» организовало специальные пассажирские поезда сообщением Волжский – Ташкент и Москва – Ташкент.
Специальный поезд №483 сообщением Волжский – Ташкент отбудет из города Волжский (Волгоградская обл. Российская Федерация) 19 марта в 20:50 (по московскому времени).
Специальный поезд №476 сообщением Москва – Ташкент отбудет из московского железнодорожного вокзала «Казанский» 22 марта в 22:28 (по московскому времени).
Напоминаем, что для удобства пассажиров введена продажа электронных билетов, которые могут приобрести наши сограждане находящиеся за рубежом. Приобрести электронные билеты можно на сайте АО «Узбекистон темир йуллари» по ссылке: https://e-ticket.railway.uz. Кроме того, билеты для наших сограждан могут приобрести их родственники или знакомые, находящиеся в Узбекистане и отправить для них электронный билет через Интернет.