Йўл активларини бошқариш бўйича семинар-тренинг
Транспорт вазирлиги, CAREC институти ҳамда Осиё Тараққиёт банки билан ҳамкорликда “Йўл активларини бошқариш” бўйича семинар-тренинг ўтказмоқда.
Мазкур семинардан кўзланган асосий мақсад Транспорт вазирлиги ва тизим ташкилотлари мутахассисларини “Йўл активларини бошқариш” бўйича билим ва кўникмаларини ошириш ҳамда хорижий тажрибани ўрганишдан иборат.
CAREC институти профессор ва олимлари томонидан семинар иштирокчиларига Йўл активларини бошқаришнинг ҳозирги амалиёти, ривожлантириш йўналишлари, активларни бошқариш ахборот тизимлари ҳамда активларни такомиллаштириш режасини ишлаб чиқиш бўйича маълумотлар берилмоқда.

Семинар-тренинг по управлению дорожными активами
Министерство транспорта в сотрудничестве с Институтом CAREC и Азиатским банком развития проводит семинар-тренинг на тему "Управление дорожными активами".
Основной целью данного семинара является повышение знаний и навыков специалистов Министерства транспорта и системных организаций в области "управления дорожными активами" и изучение зарубежного опыта.
Профессора и ученые Института CAREC предоставляют участникам семинара информацию о текущей практике управления дорожными активами, направлениях развития, информационных системах управления активами и разработке плана улучшения активов.