Ёшлар билан учрашув бўлиб ўтди
Ёшлар – бу мамлакат келажаги эканлиги ва бутун жамиятнинг истиқболдаги ривожланиши улар фаолиятининг бошланғич шароитларига боғлиқлиги билан белгиланади.
Ишлаб чиқариш ташкилотларида яратилган бошланғич шароитлардан хабардор қилиш, битирувчи ёшларни ишга жойлашишида кўмаклашиш, қолаверса, мамлакатимиз авиация соҳасида олиб борилаётган ислоҳотларнинг моҳиятини талабаларга етказиш мақсадида бугун Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев бошчилигида мамлакатимиз авиация соҳасидаги ташкилот раҳбарларининг Тошкент давлат транспорт университети Авиация муҳандислиги талабалари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Очиқ мулоқот шаклида бўлиб ўтган учрашувда Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев давлатимиз раҳбари ташаббуслари билан  мамлакатимиз авиация соҳасида олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар ҳақида алоҳида тўхталиб ўтди.
Шунингдек, тадбирда иштирок этган “Ўзаэронавигация” маркази ДУК директори Дониёр Джумаев, “Uzbekistan Airports” АЖ бошқарув раиси биринчи ўринбосари Жавлонбек Умархўжаев, “Uzbekistan Airways” қошидаги “Ўқув машғулот маркази” МЧЖ директори Станислав Гурфинкел, “Ўзавиация” агентлиги директор ўринбосари Олег Лим, “Uzbekistan Airways Technics” МЧЖ сифат бўйича Бош менежери Фаррух Тагаймурадовлар авиация корхоналарида олиб борилаётган ишлар, ёшларга берилаётган алоҳида эътибор ва уларга яратиб берилган имкониятлар ҳақида сўзлаб беришди.
Тадбир давомида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга мутасаддилардан жавоб олишди.
Учрашув якунида университетида таҳсил олиш давомида ўқиш ва жамоат ишларида фаол иштирок этаётган талабаларни рағбатлантириш мақсадида соҳа ташкилотлари томонидан 88 нафар ёшларга эсдалик совғалари топширлди.

Состоялась встреча с молодежью
Молодежь определяется тем, что она – будущее страны, а перспективное развитие всего общества зависит от начальных условий их деятельности.
В целях информирования о начальных условиях, созданных в производственных организациях, оказания содействия в трудоустройстве выпускников, а также доведения до студентов сути проводимых реформ в сфере авиации нашей страны, сегодня под руководством заместителя министра транспорта Республики Узбекистан Жасурбека Чориева состоялась встреча руководителей организаций авиационной отрасли нашей страны со студентами авиационного инженерного факультета Ташкентского государственного транспортного университета.
В ходе встречи, состоявшейся в форме открытого диалога, заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев особо остановился на проводимых по инициативе главы государства широкомасштабных реформах в сфере авиации страны.
В мероприятии также приняли участие директор ГУП «Узаэронавигация» Дониер Джумаев, первый заместитель председателя правления АО "Uzbekistan Airports" Джавлонбек Умархуджаев, директор ООО «Учебно-тренировочный центр» при Uzbekistan Airways Станислав Гурфинкель, заместитель директора агентства "Узавиация“ Олег Лим, генеральный менеджер по качеству ООО «Uzbekistan Airways Technics» Фаррух Тагаймурадов рассказали о работе, проводимой на авиационных предприятиях, об особом внимании, уделяемом молодежи, о созданных для нее возможностях.
В ходе мероприятия студенты получили ответы от должностных лиц на интересующие их вопросы.
В конце встречи 88 молодым людям были вручены памятные подарки со стороны организаций сферы в целях поощрения студентов, принимающих активное участие в учебе и общественной деятельности во время учебы в университете.