Ёшларнинг касбий билим салоҳиятини оширишга қаратилган янги ўқув маркази
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири в.б. Илҳом Маҳкамов “Бухоро минтақавий темир йўл узели” УКда бўлиб, бу ерда ташкил этилган техник ўқув-машғулот маркази билан яқиндан танишди.
“Ўзбекистон темир йўллари” АЖ тасарруфидаги корхоналарда ёш кадрларга ҳам амалий, ҳам назарий билим бериш мақсадида ташкил этилган инновацион ўқув-машғулот марказида бир вақтнинг ўзида 50 нафар ишчи-ходимга машғулот ўтиш имконияти яратилган.
Шунингдек, Марказда ёш мутахассисларнинг билим савиясини ошириш ва соҳага оид тушунчаларини ҳосил бўлиши учун ҳар бир хўжаликда иш жараёнларида фойдаланиладиган иш қуроллари, техника ва қурилмаларнинг эҳтиёт қисмлари билан жиҳозланган.

Новый учебный центр, направленный на повышение потенциала профессиональных знаний молодежи
Исполняющий обязанности Министра транспорта Республики Узбекистан Ильхом Махкамов посетил УП “Бухарский региональный железнодорожный узел”, где ознакомился с учебным центром по технической подготовке.
Инновационный учебный центр, созданный для предоставления как практических, так и теоретических знаний для молодежи предприятий АО «Узбекистон темир йуллари», имеет возможность обучать 50 сотрудников единовременно.
Центр также оснащен инструментами, оборудованием и запасными частями, используемыми в рабочих процессах в каждом хозяйстве, чтобы повысить уровень знаний и навыков молодых специалистов в этой области.