Юнусобод метросининг янги линиясини қуриш участкасида рўй берган авария ҳолати тўғрисида
Бугун, 18 декабрь куни кучли ёғимгарчилик оқибатида Юнусобод метроси янги линиясининг очиқ қуриш участкасида авария ҳолати (қисман қулаши) содир бўлди.
Айни пайтда мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари – Транспорт вазири А. Ж. Раматовнинг шахсий назорати остида ҳизмат текшируви ўтказилмоқда.
"Ўзбекистон темир йўллари"АЖ раиси Х. Н. Хасилов воқеа жойида. Вазият ва жабрланганлар ҳақида маълумотлар ўрганилмоқда ва бошқа масалалар тезкорлик билан ҳал этилмоқда.

Об аварийной ситуации при строительстве продления Юнусабадской линии метро
Cегодня, 18.12.2019 г., в следствии проливного дождя произошла аварийная ситуация (частичный обвал) на открытом участке строительной площадки по продлению Юнусабадской ветки метро.
В настоящее время под личным контролем Первого заместителя  премьер-министра Узбекистана - Министра транспорта Раматова А.Ж. проводится служебное расследование.
Председатель АО «Узбекистон темир йуллари» Хасилов Х.Н. находится на месте происшествия. Изучаются детали происшествия и информация по наличию пострадавших, оперативно решаются другие вопросы.