Замонавий автобуслар йўловчилар хизматида
Президентимиз жорий йилнинг 17-18 июнь кунлари Андижон вилоятига ташрифи чоғида вилоятида транспорт инфратузилмасини тубдан янгилаш аҳолига сифатли,  арзон транспорт хизмати кўрсатишни ташкил этиш юзасидан мутасадди ташкилот раҳбарларига тегишли топшириқларни берган эди.
Мазкур топшириқлар ижросини таъминлаш вилоятда аҳолига кўрсатилаётган транспорт хизматлари сифатини ошириш, йўловчиларга қўшимча қулайликлар яратиш, шаҳар жамоат транспорти тизимини такомиллаштириш бўйича зарур чоралар кўрилмоқда.
Йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи тадбиркорлик субъектлари томонидан ҳаракат таркибини янгилаган ҳолда йўловчиларга қулай ва хавфсиз хизмат кўрсатишни ташкил этиш масаласига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Хусусан, “Алпомиш Мероси” МЧЖ томонидан Хитойнинг ”ZHONGTONG BUS Company LIMITED” корхонаси билан 70 дона замонавий автобусларни харид қилиш бўйича 4,375 млн долларлик шартнома имзоланган эди.
Шартномага мувофиқ ушбу автобуслар босқичма-босқич равишда мамлакатимизга олиб келинмоқда. Хусусан, жорий йилнинг 14 август куни 20 дона, 25 сентябрь куни 14 дона, 27 сентябрь куни эса 10 та ZHU YONGHU автобуслари республикамизга олиб келинди.

Современные автобусы обслуживают пассажиров
В Андижанской области принимаются необходимые меры по повышению качества оказываемых населению транспортных услуг, созданию дополнительных удобств для пассажиров, совершенствованию системы городского общественного транспорта.
Особое внимание уделяется организации комфортного и безопасного обслуживания пассажиров субъектами предпринимательства, осуществляющими деятельность по пассажирским перевозкам, с обновлением подвижного состава.
В частности, ООО "Alpomish Merosi ”было подписано соглашение с китайской компанией” ZHONGTONG BUS Company LIMITED" о закупке 70 современных автобусов на сумму 4,375 млн. долларов США.
В соответствии с контрактом эти автобусы постепенно ввозятся в нашу страну. В частности, 14 августа в республику было доставлено 20 автобусов, 25 сентября-14, а 27 сентября-10 автобусов ZHU YONGHU .