Жиззахда транспорт соҳасидаги муаммолар “маҳаллабай” тизимида ўрганилмоқда
Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигидаги ишчи гуруҳи Жиззах вилоятида аҳоли пунктларининг жамоат транспорти қатнови билан қамраб олинганлиги ҳолатини ўрганиш мақсадида Ғаллаорол туманига ташриф буюрди.
Туманнинг энг олис “Жийдали” МФЙ туман марказидан 70 км. узоқда жойлашган бўлиб бу ерда ҳам айнан траснпорт соҳасида қатор муаммолар мавжуд эканлиги ўрганишлар давомида ойдинлашди. Аҳолига қулайлик яратиш, йўловчилар узоғини яқин қилиш мақсадида мазкур ҳудудда 2 та йўналиш очиш бўйича ишлар олиб борилмоқда.
Вилоятнинг Зарбдор тумани “Адробод” ва “Оқар” МФЙ раислари ва аҳоли вакиллари билан бўлиб ўтган учрашувларда ҳам транспорт қатнови билан боғлиқ масалалар атрофлича муҳокама қилинди.
Шунингдек, Зомин туманининг “Тараққиёт” ва “Боғишамол” МФЙ ҳудудида барпо этилаётган шоҳбекат ва янги бекатнинг қурилиш жараёнлари билан танишилди.
Шунингдек, Транспорт вазири ўринбосари Р. Усмонов бошчилигида Жиззах шаҳар ҳокими, вилоят ЙПХ ва транспорт бошқармаси раҳбарлари иштирокида транспорт хизматларини кўрсатувчи корхоналар вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда корхоналар фаолиятида дуч келаётган муаммолар ҳамда уларнинг ечими юзасидан таклифлар атрофлича муҳокама қилинди.

В Джизаке изучаются проблемы в сфере транспорта по махаллям
Рабочая группа во главе с заместителем министра транспорта Рахмонбеком Усмановым посетила Галлааралский район для изучения ситуации с оснащением в населенных пунктах общественным транспортом в Джизакской области.
Самая дальняя махалля «Жийдали» находится в 70 км от районного центра, и именно здесь в ходе исследований выяснилось, что существует ряд проблем в транспортной сфере. В целях создания удобства для населения, приближения пассажиропотока ведется работа по открытию 2 маршрутов.
На встречах с председателями махаллей «Адробод» и «Окар» Зарбдорского района и представителями населения были подробно обсуждены вопросы, связанные с транспортным сообщением.
Также были ознакомлены с ходом строительства Главной станции и новой станции, возводимой на территории махаллей «Тараккиёт» и «Богишамол» Зоминского района.
Также под руководством заместителя министра транспорта Р.Усманова с участием хокима города Джизак, руководителей областного управления ДПС и транспорта состоялась встреча с представителями предприятий, оказывающих транспортные услуги. На встрече подробно обсуждались проблемы, с которыми сталкиваются предприятия, и предложения по их решению.