Жойларда сайёр қабул ва мулоқотлар ўтказилмоқда
Ҳудудларда транспорт тизими фаолиятини самарали ташкил этиш ҳамда бу борада аҳолига кўрсатилаётган хизматларни янада ривожлантириш бўйича ўрганиш ишларини олиб бориш мақсадида Транспорт вазирлиги раҳбарияти бошчилигидаги ишчи гуруҳлари жойларда сайёр қабуллар ўтказмоқда.
Хусусан, йўловчи ва юк ташиш соҳасида фаолият юритаётган тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш, соҳага оид муаммоларни жойига чиққан ҳолда тадбиркорлик субъектлари билан мулоқот қилиш орқали ўрганиш ҳамда уларни ҳал этиш мақсадида Транспорт вазирининг ўринбосари А.Мирзаев бошчилигидаги ишчи гуруҳ аъзолари Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳрида сайёр қабул ўтказди.
Сайёр қабулда Нукус шаҳри, Таҳиатош, Хўжайли ва Нукус туманларида йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи корхона раҳбарлари иштирок этишди.

На местах проводятся выездные приёмы и диалоги
В целях изучения эффективной организации транспортной системы и дальнейшего развития услуг в этой сфере рабочие группы во главе руководства Минтранса проводятся выездные приемы в регионах страны.
В частности, в целях поддержки предпринимателей, работающих в сфере пассажирских и грузовых перевозок, изучения и решения проблем отрасли путем диалога с хозяйствующими субъектами, члены рабочей группы под руководством заместителя министра Транспорта А. Мирзаева провели выездную встречу в городе Нукус Республики Каракалпакстан.
На приеме присутствовали руководители предприятий, осуществляющих пассажирские перевозки в городе Нукус, а также в Тахиаташском, Ходжайлинском и Нукусском районах.